Menu Zavřeno

Výhody a nevýhody binárních opcí

binární opce výhody nevýhodyPřestože binární opce jsou hlavním tématem našeho webu a zároveň obchodním instrumentem, se kterým pravidelně obchodujeme za reálné peníze, snažíme se být nestranní a objektivní. Víme dobře, že nic není černobílé a že binární opce mají nejen řadu výhod, ale i několik nevýhod. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém se na binární opce podíváme z obou stran.

Výhody binárních opcí

  • Jednoduchost – Binární opce zjednodušují obchodování tak, jak je to jen možné. Řešíte pouze dvě věci: zda cena poroste, nebo bude klesat. Už neřešíte, kdy z otevřeného obchodu vystoupit, protože binární opce se ukončí automaticky, vždy za fixní dobu od nákupu (například za 30 minut nebo za 24 hodin). Neřešíte ani to, kolik můžete vydělat či prodělat. Obě věci víte předem. Například víte, že za úspěšný obchod dostanete k investici 80% navíc, za neúspěšný o investici přicházíte.
  • Snadný money management – Protože víte, kolik lze z každého obchodu vydělat či prodělat, můžete si velmi snadno udělat finanční plán. Příklad: plánujete udělat 10 obchodů po 10 dolarech, a výnos je vždy 80%. Pak máte jistotu, že nejhůře budete 100$ v mínusu (když žádný z 10 nevyjde) a nejlépe 80$ v plusu (když všech 10 vyjde). Přitom abyste byli celkově alespoň trochu v plusu, stačí vám už šest úspěšných obchodů ze deseti (6 x 8$ – 4 x 10$ = 48$ – 40$ = 8$ zisk).
  • Žádný poplatek za obchod – brokeři binárních opcí si neúčtují poplatek za otevření nebo zavření obchodu. Všechny náklady jsou už započítané do výplatních poměrů ziskové a neziskové opce, které jsou například 80% výnos / 100% ztráta nebo 70% výnos / 85% ztráta.
  • Potenciál rychlého výnosu – Výnosy z binárních opcí patří k nejrychlejším. S žádnými jiným investičním produktem nezískáte fixní výnos 80% během hodin či dokonce několika minut. Binární opce jsou v tomto ohledu jedinečné. Na druhou stranu, stejným způsobem lze 100% prodělat, takže tato výhoda v sobě zároveň skrývá nevýhodu.

Nevýhody binárních opcí

  • Pořád jsou rizikové – Ač je obchodování s binárními opcemi jednoduché, stále je nutné si uvědomit, že riskujete peníze a můžete také prodělat.
  • Návykovost – Jedinci, kteří mají sklony k hazardu (gambleři), by se binárním opcím měli vyhýbat obloukem. Tito lidé mohou by obchodování binárních opcí mohli pochopit jako hazardní zábavu a začít sázet hlava nehlava jako na ruletě stylem nahoru/dolů = červená/černá. Jak taková zábava končí, je vám asi jasné – rychlým vymazáním konta, v horším případě následovaným dalším vkladem. Pokud máte sklony k hazardu, na binární opce i na jakýkoli jiný způsob obchodování na finančních trzích okamžitě zapomeňte.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.