Binární opce – Vklady a výběry peněz u brokerů

Binární opce – Vklady a výběry peněz u brokerů

binární opce vklady výběryKdo má v plánu začít investovat do binárních opcí s vlastními penězi, potřebuje informace o online převodech peněz. Je potřeba vybrat si nějakou z metod vkladů a výběrů, které brokeři podporují. Některé jsou rychlejší, některé pomalejší, některé velmi levné, některé zase o něco dražší. Tři nejpoužívanější platební metody si postupně rozebereme a srovnáme podle rychlosti, spolehlivosti a poplatků. Zároveň se podíváme, jak to je s podporou těchto metod u ověřených brokerů na našem seznamu.

1. Skrill (Moneybookers) – elektronická peněženka

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: Okamžitě
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 1-2 dny
 • Vhodné pro částky: 50 USD – 600 USD

Elektronická peněženka Skrill (dříve Moneybookers) populární metodou pro placení i přijímání peněz po internetu. Na placení přes Skrill vám stačí e-mailová adresa a heslo, platby probíhají okamžitě (v řádu sekund). Pro menší a střední částky se Skrill vyplatí oproti bankovními převodu, protože se Skrillem neplatíte poplatky z provedení transakce u obchodníka (vklad či výběr u brokera), pouze malý poplatek 1,99% za převod měny. Peněženku si lze dobít buď platební kartou a okamžitě, přes předplacenou poukázku Paysafecard (k dostání např. na čerpacích stanicích) nebo bankovním převodem (v Kč do české banky, kde má Skrill jeden ze svých účtů) během 2-3 dnů. Jak je to s vklady a výběry přes Skrill u našich prověřených brokerů?

Broker Min. vklad přes Skrill Min. výběr přes Skrill Poplatky **
IQ Option 10 * 2 * Ne
ETX Capital 100 * Nelze vybrat přes Skrill, jen na bankovní účet
StockPair 200 * 20 * Ne

* USD, EUR nebo GBP. Záleží, v jaké z těchto měn si otevřete obchodní účet. Minimální vklad je vždy například 100 jednotek (ať už USD, EUR nebo GBP). ** Platby přes Skrill jsou bez manipulačních poplatků ze strany brokerů. Jediné co platíte, jsou případné převody měn na Skrillu (1,99%)

2. Bankovní převod

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: 2-3 dny
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 3-5 dní
 • Vhodné pro částky: 400 USD a více (převody měn bývají u velkých částek levnější než na Skrillu)

Tradiční metodou je bankovní převod, ovšem je důležité si ohlídat, v jaké zemi a v jaké měně má broker účet. Pokud má účet v zahraničí, je potřeba počítat s poplatkem za zahraniční platbu. Pokud má účet v jiné měně, než jakou posíláte, je také potřeba počítat s mírným poplatkem za převod. Převody měn jsou u bankovních převodů zpravidla levnější než se Skrillem. Proto u vyšších částek cca nad 400 USD je bankovní účet výhodnější, protože na levnějším převodu měn ušetříte více (třeba 300 Kč), než kolik bance zaplatíte na jednorázovém poplatku za zahraniční platbu (třeba 150 Kč).

Broker Země, banka, měna účtu Minimální vklad Minimální výběr
IQ Option USD, EUR, GBP 100 * 2 *
ETX Capital ČR, Unicredit bank (CZK, EUR) V.Británie, Royal Bank of Scotland (USD,GBP) 100 * 0 */**
StockPair Bulharsko, TBI Bank (USD, EUR, GBP) 500 * 20 */***

* USD, EUR nebo GBP. Záleží, v jaké z těchto měn si otevřete obchodní účet. Minimální vklad je vždy například 100 jednotek (ať už USD, EUR nebo GBP). ** Výběry nad 50* jsou zdarma, výběry do 50* jsou s poplatkem 10*. *** Výběry nad 500* jsou zdarma, výběry do 500* jsou zatížené poplatkem 25*.

3. Kreditní karta

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: Okamžitě
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 3-5 dní

Poslední možností je vklad peněz kartou. Řada z váš s tím možná bude mít zkušenosti z českým eshopů, ve kterých je placení kartou populární. U brokerů na binární opce budete kartou platit do zahraničí, ale funguje to stejně. Brokeři zpravidla nerozlišují mezi debetní nebo kreditní kartou, vklad vždy proběhne okamžitě. Když zaplatíte, peníze se vám na bankovním účtě zablokují a o pár dnů později je banka strhne. Funguje to jednoduše. Některé z vás dokonce překvapí, že s kartou lze nejen platit, ale také peníze vybírat. Já osobně však platební kartu pro převody na binární opce nepoužívám, u menších částek vždy Skrill a u větších částek bankovní účet.

Na co nezapomenout

 • Doklady – Všichni regulovaní brokeři mají povinnost prověřit totožnost svých klientů. Někde vás nepustí ani ke vkladu, některým to stačí až později, před výběrem. Jsou většinou potřeba 2 doklady:
  1. Doklad totožnosti* – částečně začerněná kopie OP nebo ŘP, já osobně posílám raději vždy jen řidičský průkaz
  2. Doklad adresy – faktura za telefon, za plyn, výpis z bankovního účtu (např PDF z internet. bankovnictví) – jakýkoli podobný papír, kde je vidět vaše jméno a adresa.
 • Stejná metoda pro vklad i výběr – Stejnou metodu, jakou použijete pro vklad, budete muset použít i pro výběr. Alespoň tak to chodí u všech brokerů. Je to další bezpečnostní opatření.
 • Nevkládat si příliš – Obchodováním s binárními opcemi si můžete vydělat, ovšem přináší také riziko ztráty. Sice s binárními opcemi nemůžete ztratit více, než máte na obchodním účtu, ale nikdy si nevkládejte peníze, jejichž ztráta by vás mohla omezit. Vždy je lepší začínat s menšími částkami.

* Poznámka 6.4.2016: Toto fungovalo dříve. Zpřísnily se ale bezpečnostní předpisy. Důvěryhodní brokeři binárních opcí dnes už všichni vyžadují kompletní sken občanského průkazu nebo pasu bez začerněných míst, stejně jako to mají odjakživa velké brokerské společnosti fornátu Saxo bank / IB / Dukascopy.

Žádné komentáře

Zanechte v diskuzi komentář