Slovník binárních opcí

Slovník binárních opcí

Listopad 26, 2016
0 1142

Binární opce – slovník nejpoužívanějších pojmů. Většina článků sem odkazuje z textu, když se v článku vyskytne nějaký pokročilý pojem.

Breakeven ratio

Minimální procento úspěšných obchodů, které vám zaručí, že dlouhodobě nebudete v mínusu. Například při výnosu 80% a ztrátě 100% máte breakeven ratio 55,56%. Jinými slovy, pokud vaše úspěšnost bude nad 55,56%, budete dlouhodobě vydělávat, pokus bude pod 55,56%, budete v mínusu.

Call opce

Opce Call je investicí do růstu ceny aktiva. Vydělává, pokud cena aktiva v době expirace skončí nad strike price, tedy nad počáteční cenou. Výnos Call opce v případě úspěšné předpovědi se pohybuje od 70% do 90%.

Put opce

Opce Put je investicí do poklesu ceny aktiva. Předpověď je úspěšná, pokud cena aktiva v době expirace skončí pod strike price, tedy pod počáteční cenou. Výnos Put opce se pohybuje stejně jako u opce Call, od 70% do 90%.

Support a Resistance

Support je pomyslná spodní hladina ceny, pod kterou obchodníci už nechtějí prodávat. Naopak resistance je pomyslnou horní cenovou hranicí, nad kterou už obchodníci nechtějí nakupovat.

Žádné komentáře

Zanechte v diskuzi komentář