Menu Zavřeno

Slovník binárních opcí

Binární opce – slovník nejpoužívanějších pojmů. Většina článků sem odkazuje z textu, když se v článku vyskytne nějaký pokročilý pojem.

Breakeven ratio

Minimální procento úspěšných obchodů, které vám zaručí, že dlouhodobě nebudete v mínusu. Například při výnosu 80% a ztrátě 100% máte breakeven ratio 55,56%. Jinými slovy, pokud vaše úspěšnost bude nad 55,56%, budete dlouhodobě vydělávat, pokus bude pod 55,56%, budete v mínusu.

Call opce

Opce Call je investicí do růstu ceny aktiva. Vydělává, pokud cena aktiva v době expirace skončí nad strike price, tedy nad počáteční cenou. Výnos Call opce v případě úspěšné předpovědi se pohybuje od 70% do 90%.

Put opce

Opce Put je investicí do poklesu ceny aktiva. Předpověď je úspěšná, pokud cena aktiva v době expirace skončí pod strike price, tedy pod počáteční cenou. Výnos Put opce se pohybuje stejně jako u opce Call, od 70% do 90%.

Support a Resistance

Support je pomyslná spodní hladina ceny, pod kterou obchodníci už nechtějí prodávat. Naopak resistance je pomyslnou horní cenovou hranicí, nad kterou už obchodníci nechtějí nakupovat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.