Obchodování pro začátečníky – podvod, klamavá reklama na EZtrader

Obchodování pro začátečníky – podvod, klamavá reklama na EZtrader

Už je to tu zase. Opět se setkáváme s podvodnou stránkou, která inzeruje v reklamách na Seznamu a láká lidi k neuváženému obchodování. Jak si v tomto článků dokážeme, používá klamavou reklamu. Dříve se projekt jmenoval „Obchodování pro nováčky”, teď jen provozovatelé převlékli kabát a přejmenovali jej na „Obchodování pro začátečníky”.

Klamavá reklama – důkaz

V pravém sloupci najdete „zpovědi” obchodníků, kteří chválí EZtrader, s usměvavými fotkami. Pokud nejste na internetu prvně, správně tušíte, že zpovědi jsou podvod a fotky jsou ukradené, nebo z fotobanky. V tomto případě se zdá, že jsou ukradené, zde jsou důkazy. Pan „Luboš, Pardubice” je ve skutečnosti Mark Campos, který by se rád seznámil na serveru SearchLoveToday, paní „Eva, Plzeň” je ve skutečnosti i mediální tváří brazilské držstevní záložny. Podívejte se sami v následující galerii:

 

Další komentáře

Další věcí, co mi vadí, je reklamní video. Snaží se prezentovat binární opce jako něco jednoduchého, co zvládne každý, což není pravda. Dále mi vadí, že autor videa mluví o binárních opcích jako o sázkách. Z právního hlediska se jedná o finanční instrumenty z kategorie investic, což potvrdila mimo jiných úřadů i kyperská komise cenných papírů CySEC. Z praktického hlediska tu nějaká podobnost se sázením je, ale to bychom mohli říct o jakémkoli investičním produktu, který spekuluje na růst či pokles. Mě osobně vadí jiná věc. Někteří lidé se sklony k hazardu by si video mohli vyložit tak, že mohou začít investovat na binární opce náhodně nahoru dolů, například jako na ruletě systémem červená – černá, a prodělat tak spoustu peněz. Ale o to právě autorovi videa nejspíš jde.

Další věc je spíše vtipná. Autor stránky sám neví, kterého brokera chce propagovat. Ve videu je zobrazena platforma ZoomTrader, přitom text stránky odkazuje na brokera EZtrader. V každém případě, oba tito brokeři mají velmi špatnou reputaci, na EZtrader dokonce nedávno přišel o licenci úřadu CySEC. Ani u jednoho z těchto brokerů vám v žádném případě nedoporučujeme vkládat peníze.

Žádné komentáře

Zanechte v diskuzi komentář