Menu Zavřeno

5 věcí, na co si dát pozor při obchodování binárních opcí

Tento článek bude velmi praktický, zejména pro ty, kdo s binárními opcemi právě začínají. Upozorníme v něm totiž na problémy, které mohou začínajícím a nezkušeným obchodníkům vzniknout. Možná vás rovnou odradíme. Tak tedy začněme – na co si dát pozor při obchodování binárních opcí?

1. Bonusové podmínky brokerů

Bonusové podmínky jsou největším zdrojem nedorozumění mezi obchodníky s binárními opcemi. Někteří brokeři, především ti nelegální, mají bonusové podmínky nastavené tak, že si klient nesmí vybrat vůbec žádné peníze z účtu, dokud nezobchoduje velmi velkou částku. Většina obchodníků o tom však neví, protože si nepřečte pořádně obchodní podmínky.

Ještě nedávno mohli brokeři výběry obchodníků omezovat legálně, ovšem pouze do ledna 2014, kdy kyperský regulátor CySEC vydal prohlášení, které brokerům takové omezování zakázalo.

Je s podivem, že řada brokerů toto nařízení ignoruje a nadále má staré, pro klienty nevýhodné podmínky. Zde je pár příkladů brokerů s/bez nevýhodných podmínek.

Brokeři, kteří neoprávněně blokují výběry vložených peněz bonusovými podmínkami*

 • AnyOption (jinak férový broker, až na bonusové podmínky)
 • ZoomTrader (podle všeho podvodný broker)
 • VIP Binary (podle všeho podvodný broker, navíc má skutečně zlodějské podmínky, poplatek 35 USD za jakýkoli výběr, první výběr možný až po měsíci od vkladu – jestli vůbec..)

* Pozn.: Stav k lednu 2015

2. Obchodní signály

Určitě už jste se setkali s nabídkou obchodních signálů. Jsou to obchodní doporučení, které vám chodí v reálném čase a doporučují nakoupit či prodat konkrétní instrument (přesněji koupit opci Call nebo Put na konkrétním instrumentu).

Slibují vám zajímavé zisky, ovšem pravdou je, že v drtivé většině případů vedou spíše ke ztrátám. Poskytovatel signálů má často zájem na tom, abyste prodělávali.

Nedoporučuji proto raději přijímat jakékoli obchodní signály, zejména od:

 • Brokerských společností (konflikt zájmů – jakožto market makeři mohou vydělávat na vašich ztrátách)
 • Podvodných poskytovatelů (např. Binary-profit.com nebo OptioNavigator), kterých v poslední době působí na internetu opravdu mnoho.

Bohužel jsme ještě nenašli nezávislého poskytovatele signálů, který by nepodváděl a kterého bychom vám tak mohli doporučit. Proto můžeme poradit jen jediné – naučit se obchodovat ručně. Tuto práci za vás nikdo neudělá.

3. Nabídky „obhospodařování” účtu

Někteří brokeři vás mohou po telefonu lákat k tomu, abyste jim dali souhlas k obhospodařování účtu (aktivování „managed account”). Slibují vám, že se vašich obchodů ujme „zkušený obchodní specialista” a udělá vše, co bude v jeho silách, aby vaše konto zhodnotil.

Nevěřte tomu.

Vzhledem k tomu, že všichni brokeři binárních opcí fungují jako market maket, tzn. že vaše zisky jsou jejich ztráta a naopak, pak by byl zástupce brokera hloupý, kdyby vám vydělával peníze. Šly by totiž přímo z kapsy brokera – za to by ho šéfové určitě nepochválili. Všem obchodníkům, kteří se svěřovali na hlavních diskusních fórech, tito „obchodní specialisté” peníze vždy prodělali. Proto nemá smysl dávat k obhospodařování účtu souhlas. Jediné řešení je naučit se obchodovat osobně.

4. Poplatky za vklady/výběry

Někteří brokeři si mohou účtovat zvláštní poplatky za vklady nebo výběry peněz. Přesněji řečeno, obvykle pouze za výběry. Týká se to především těch horších brokerů. Proto si pořádně přečtěte podmínky vkladů a výběrů, než se vůbec rozhodnete k brokerovi peníze poslat.

5. Poplatky za neaktivitu

Velmi málo obchodníků ví o tom, že pokud necháte u brokera ležet peníze a dlouho neuzavřete žádný obchod (například tři měsíce), bude vám broker strhávat poplatek za neaktivitu. Někteří solidnější brokeři mají nastaven poplatek třeba jen 5 USD, ovšem jsou i brokeři s poplatkem 50 USD!

Podobné články

2 Comments

 1. Stanislav

  Obchodní kapitál navýšil Honza za jakou dobu, protože to není zmíněno? Pokud je to za den či týden tak je to hodně dobré!

  • JM-Trader

   Zdravím,

   (aktuálně si lze přečíst v autor boxu pod článkem o autorově aktuálním zhodnocení 20,3%)
   Povedlo se mi to za 3 měsíce a 127 obchodů.
   Obchodoval jsem tedy velmi konzervativně, vždy maximálně 4% konta do 1 obchodu.

   Honza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.