Menu Zavřeno

Minutové opce: Rychlé ale nevýhodné

minutové binární opce

Možná už jste o minutových opcích slyšeli, nebo jste s nimi už sami zkoušeli obchodovat. Jsou to obyčejné binární opce, které ale mají velmi krátkou dobu expirace, obvykle 1, 2 a 5 minut, existují dokonce i 30-sekundové varianty. Brokeři a různí partneři vám je doporučují jako adrenalinové a rychlé investice, na kterých lze rychle vydělat balík peněz. Já bohužel tento optimismus nesdílím a v tomto článku vám naopak ukážu řadu důvodů, proč je lepší se těmto druhům opcí vyhnout.

Jak je to s minutovými opcemi doopravdy?

 • Jsou rychlé:  Ano, to jsou.
 • Jsou adrenalinové:  Ano, to jsou.
 • Dá se na nich vydělat: Ne. Je to horší než ruleta.

Někteří lidé skutečně vyhledávají jen adrenalin a příležitosti, jak rychle „otáčet“ peníze. Pro tyto klienty jsou minutové opce jako stvořené. Obchodníkům, kteří chtějí být úspěšní a v dlouhodobém zisku, však krátkodobé opce s expirací do 5 minut rozhodně nedoporučuji. Je mnoho důvodů, které mě k tomu vedou. Pojďme se na ně postupně podívat.

Důvod 1: Menší výnosy, pouhých 70% namísto 85%

Prvním důvodem je to, že s krátkodobými opcemi nelze dosáhnout tak velkých výnosů jako s dlouhodobějšími opcemi. Ukážeme si v rychlosti, jak se liší výnosy minutových opcí (expirace za 60 sekund) a klasických (expirace do 15 minut až 1 hodiny).

 • Srovnání na páru EUR/USD
  • TopOption – minutová 70%, klasická 85%
  • Banc de Binary – minutová 70%, klasická 81%
  • 24 option  – minutová 70%, klasická 83%
 • Srovnání na páru USD/JPY
  • TopOption – minutová 70%, klasická 81%
  • Banc de Binary – minutová 65%, klasická 72%
  • 24 option  – minutová 70%, klasická 73%

Poznámka: Výnosy se obvykle mění v průběhu dne. Toto jsou např. ukázkové hodnoty naměřené večer okolo 19h  Rozdíl je zřejmý, minutové opce ve výnosech výrazně zaostávají. Když máme výrazně nižší výnos, potřebujeme zvýšit úspěšnost obchodů, abychom vůbec zůstali na nule. Například pro krátkodobé opce se 70% výnosem je potřeba trefovat obchod v 58,8% případů. U hodinových opcí s 85% výnosem pak stačí úspěšnost 55,6%. I tak malý rozdíl v úspěšnosti 3,2% je ale velmi složité dohnat. Proto doporučuji raději pouze dlouhodobější opce s vyšším výnosem.

Důvod 2: Ve spěchu člověk dělá chyby

S minutovými opcemi je také problém při uzavírání obchodů. Platforma je pořád stejná jako u hodinových opcí. Pořád máte před sebou cenový graf, tlačítka CALL / PUT, pořád je nutné vybírat aktivum, zadávat smět, volit cenu opce a potvrzovat obchod. Jenom s tím rozdílem, že na to máte mnohem méně času, většinou jen několik málo sekund. A jistě se mnou budete souhlasit, že člověk dělá chyby, a čas od času se nutně „překliknete”. Místo EUR/USD vyberete EUR/CAD, nebo se upíšete o jednu nulu a místo 100 euro vsadíte rovnou 1000 euro! Už se mi něco podobného stalo. A řeknu vám, to jsou pak nervy! (Dopadlo to špatně.) Myslím, že je lepší se těmto problémům vyhnout a obchodovat v klidu binární opce s expirací za půl hodiny, hodinu nebo dvě. Sice neuzavřete tolik obchodů, ale aspoň neuděláte chybu, a tak dosáhnete lepší ziskovosti než na minutových opcích.

Důvod 3: Nápor na psychiku tradera

Posledním významným důvodem, proč minutové binární opce nedoporučuji, je nápor na psychiku obchodníka. Jak si můžete přečíst v různých propagačních materiálech brokerů, na těchto opcích lze vydělat „rychlé peníze”. Ale psychika člověka je velmi zrádná. Už jenom samotná touha „vydělat rychlé peníze” u většiny lidí vyvolává přehnané emoce, především chamtivost. Především tehdy, když se mu zrovna v několika minutových obchodech začne dařit. Ten pocit znám. Je to užasný pocit, když během jedné dvou minut vyděláte třeba 50 euro. Pro mnoho lidí je to poprvé, co vydělali takové částky za tak krátkou dobu. Když běžný člověk vydělává na 100 Kč hodinu nebo ještě déle, a najednou vydělá 1300 Kč za 1 minutu, rozhodně to v něm nějaký pocit zanechá. Rozhodně vám minimálně probleskne hlavou myšlenka: „To je super! A co takhle investovat víc a vydělat ještě víc?” Jenomže ten pocit vás velmi snadno může přijít draho. Trader, kterého právě ovládá chamtivost, dělá chyby. Chce vydělat více, než reálně může dokázat. Porušuje systém, který si stanovil. Navyšuje limity pro investici do opce, které normálně nesmí překročit, například místo 50 euro začne otáčet 100 euro nebo 200 euro. Jen proto, aby „otočil” více peněz a tím pádem (jak si myslí) více vydělal. Asi tušíte, jak takový trader dopadne.

Shrnutí a závěr k minutovým opcím

V článku jsem se tentokrát zaměřil především na nevýhody minutových opcí a pokusil jsem se upozornit na případná rizika, která mohou hrozit traderům při obchodování těchto instrumentů. S binárními opcemi je nyní v letech 2016, 2017 velký byznys, najdete je na reklamních bannerech po celém internetu. Brokerům jde o to, aby se uzavíralo co nejvíce obchodů, protože z každého z nich mají provizi. Je to dobré lákadlo pro nové klienty, protože jestli na něco lidé slyší, jsou to „rychlé peníze”. Svým čtenářům ovšem doporučuji přistupovat k binárním opcím s rozvahou a dobře si rozmyslet, zda raději místo opcí minutových a rizikových nezvolit raději opce dlouhodobější a jistější.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.