Menu Zavřeno

Lze obchodováním binárních opcí vydělat – zásadní překážky

Téměř každý, kdo obchoduje binární opce je motivován finančním výdělkem. Existuje opravdu malé procento lidí, kteří by tvrdili opak. Většinou se jedná o lidi, kteří mají peněz dostatek a další nutně nepotřebují.  To ale není případ většiny, v dnešním článku si rozebereme, vše, co je nutné si před obchodováním uvědomit. V druhé části článku se zaměříme na zásadní problémy, na které většina obchodníků dříve či později narazí a shrneme si, jestli lze obchodováním binárních opcí opravdu vydělat.


3 věci, které si je potřeba před obchodováním uvědomit

 • 50:50: Každý obchodník, který nepoužívá žádný systém ani strategie má šanci na zvolení správného směru 50%. Jedná se o stejné šance jako při ruleta, když sázíte na červenou, nebo černou barvu. V ruletě ovšem získáte při správném tipu dvojnásobek sázky, u binárních opcí nikoli.
 • BR: Abyste si uvědomili, kolik ziskových obchodu musíte vytvořit k dosáhnutí neutrálního zůstatku učtu, tak je zapotřebí si spočítat Jestliže při úspěšném obchodu získáte 80 % z investice navíc a při neúspěšném obchodu ztratíte celý vklad, tedy 100%, tak si spočítáte Breakeven ratio následujícím způsobem. B = 100 / (100 + 80) B = 100 / 180 B = 0.5555 = 55%. Toto číslo znamená, že musíte vyhrát 55% obchodů, abyste byli na nule. Jestliže váš broker nabízí jiné výnosy, tak se tato úspěšnost lehce liší. Vždy ale musíte vytvořit více úspěšných obchodů, než neúspěšných.
 • Čas: I přesto, že binární opce mají jeden z nejjednodušších principů ze všech finančních instrumentů na trhu, pořád neznamená, že je jejich obchodování snadné. Stále musíte určit správný směr pohybu aktiva jako u Forexu, nebo CFD a abyste se ho naučili správně určit vám zabere čas. Ne v řádech minut, nebo hodin, ale v týdnech, měsících, nebo i letech. Nikdy nekončící proces, který si budete muset zamilovat, protože do něj investujete kus sebe.

Seznam, v čem my, obchodníci nejvíce chybujeme

Obchodováním binárních opcí lze zbohatnout, většině lidem se to ale nepodaří. Každý z nás dělá chyby v něčem jiném a abychom je mohli identifikovat u každého obchodníka je téměř nemožné. To musíte učinit vy sami. Zde je 8 zásadních problémů, kvůli kterým lidé ztrácejí peníze. Zkuste být objektivní a zamyslete se, jestli se některý z nich netýká i právě vás. Musíte být na sebe přísní, trh taky milosrdný nebude.

 1. Money management: I přesto, že o MM většina obchodníků ví, tak se ho stejně nedodržují a snaží se ho potajmu ignorovat, protože si myslí, že ho nepotřebují. Nic by nemohlo být dál od pravdy, než právě toto tvrzení.
 2. Chamtivost: Znáte to tvrzení, v nejlepším přestat? Platí to v životě, platí to v sázení, a i v obchodování.
 3. Disciplína: Emoce nás ovlivňují celý život a jsou jeho nedílnou součástí. Bohužel na nás mají dost silný vliv i při obchodování. Vztek, strach, zklamání, beznaděj, frustrace – příklady emocí, které netrénované obchodníky dokáží ovlivnit natolik, že změní své normální uvažování při obchodování. Následky, katastrofické.
 4. Martingale: Používání martingale systému při obchodování může někdy fungovat, ale pouze omezenou dobu. Jeden špatný den vám může zcela odstranit účet.
 5. Komplikování: Obchodníci mají tendenci si vše komplikovat. Cokoliv, co je moc jednoduché berou jako věc, co nebude fungovat. Pokud je vaše strategie založena čistě na price action, tak se nestrachujte o to, jestli byste neměli přidat radši několik dalších indikátorů do analýzy, stejně by vás jen pletli.
 6. Obchodní plán a strategie: Zdůraznit důležitost právě těchto dvou věcí je nesmírně důležité. Většina obchodníků už chápe, že bez strategie se daleko nedostanou. Co si ovšem dost často neuvědomují je, že strategii musí prvně otestovat, třeba na . A ne, pouze pár cvičných obchodů stačit nebude, tím nic nezjistíte.
 7. Opakované chyby: Pokud se nebudete učit ze svých chyb a budete je neustále opakovat, tak zůstanete, tam kde jste. S kontrolováním chyb vám pomůže právě obchodní plán, kde si zapisujete všechny vstupy, signály, expirační doby a další důležité informace. Kontrola těchto informací je nedílnou součástí
 8. Informovanost: Pokud máte v plánu dnes obchodovat měnový pár EUR/USD, tak si raději zjistěte všechny ekonomické události, které by mohli tyto dvě měny ovlivnit. Není nic horšího, než později zjistit, proč vaše obchody kvůli obratu trhu nevyšli. Ten pocit je k nezaplacení, a ne v tom dobrém smyslu slova.

Závěr, zdali lze obchodováním binárních opcí vydělat

Velmi často se setkávám s články, které popisují seznam věcí, které musíte dodržovat, abyste se stali úspěšnými binárními obchodníky. Na tom samozřejmě není nic špatného. Nicméně většina z nich je napsaná takovým způsobem, že úspěch je při dodržování těchto kroků nevyhnutelnou součástí. Realita obchodování je ovšem trochu jiná. Ano, obchodováním binárních opcí je možné vydělat a velmi dobře.„Bohužel“ ale neexistuje žádná magická formule, nebo plán, který by vám takové výsledky zajistil. Cesta k prosperitě a dobrým obchodním výsledkům není lineární křivkou. Jedná se o klikatou cestu plnou nástrah s nejistým výsledkem. Jen ti nejlepší a nejodhodlanější mohou přežít…

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.