Menu Zavřeno

Litecoin kurz – kde lze výhodně LTC koupit

Sledovat aktuální Litecoin kurz je pro investory a obchodníky na burze nesmírně důležité. Vydělávat na těžbě, nebo přímém nákupu Litecoinu je poměrně složité a jen málokdo z nás na to má dostatek finančních prostředků, nebo hardwarového vybavení. A protože na pohybu kurzu této kryptoměny se dá vydělat pomocí pákového efektu, tak většina lidí volí Litecoin obchodování.

Jak vydělat na nákupu Litecoinu

Litecoin je poměrně podceňovaná kryptoměna, která je velmi podobná Bitcoinu, mající ale spoustu výhod navíc. A protože není ještě tak moc zpopularizovaná jako Bitcoin, tak je podle mého na ní i jednodušší vydělat. Při obchodování Litecoinu jako CFD produktu lze vydělávat, jak na růstu kurzu, tak i na jeho poklesu. Nejoblíbenější způsob Litecoin obchodování je založen na finanční páce. Ta vám umožní vydělat i na malých změnách cen, takže nevadí ani když obchodujete s menším kapitálem. Jedna ze společností, která nabízí obchodování Litecoinu je Plus500. Zde naleznete kompletní českou podporu, demo účet zdarma a reálné obchodování již od 100$.

U 80,6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty

Bitcoin, Ethereum i Litecoin lze spolu s dalšími kryptoměnami obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Takže můžete využít i víkend k obchodování Litecoin kurzu.

Litecoin aktuální kurz

Podobný Bitcoinu, ale vylepšený

Nejoblíbenější kryptoměna světa, Bitcoin, je velmi podobná našemu Litecoinu. Tyto dvě měny ale rozhodně nejsou identické. Základní rozdíly mezi těmito dvěma měnami můžete prostudovat z následující tabulky.

Celý název měnyLitecoinBitcoin
ZkratkaLTCBTC
Limit těžby (mincí)84 milionů21 millionů
AlgoritmusSHA-256Scrypt
Zpracování jedné transakce2,5 minuty10 minut
Tvůrce:Charles LeeSatoshi Nakamoto
*Tržní hodnota v oběhu:$2,250,204,384$45,086,648,250
*Hodnota jedné jednotky$43.03$2734.94

 

*Ke dni 03.08.2017

Jeden z hlavních rozdílu mezí Bitcoinem a Litecoinem je v počtu mincí, které obě kryptoměny mohou maximální vytěžit. Bitcoin síť nikdy nemůže překročit hranici 21 milionů mincí, zatímco Litecoin jich může vytěžit až 84 milionů. Liší se ale také algoritmem, který obě platformy používají a rychlostí jedné transakce. Litecoin totiž může transakce potvrdit mnohem rychleji než bitcoin a zvládne tak zpracovat větší objem transakcí v kratším časovém úseku.  Na příjem BTC platby musíte čekat přibližně 10 minut, U LTC se jedná o 2,5 minuty.

 

Algoritmus pro obchodování Litecoinu je výrazně jednodušší, než ten, co používá Bitcoin. Tím pádem je jeho těžení možné i se slabšími počítači, stále se jeho těžba ale pro běžného člověka nevyplatí. A protože na světě dochází extrémně výkonné grafické karty, které jsou běžně k těžení nutné, tak právě zde má Litecoin další výhodu. Software na jeho těžbu navíc nespotřebuje tolik elektřiny, která je finančně velmi nákladná.

 

Všechny tyto klíčové rozdíly mezi Litecoinem a Bitcoinem naznačují značnou převahu výhod ve prospěch Litecoinu, kterou nad největší kryptoměnou světa má.

Kde lze koupit Litecoin, aneb výhodný nákup i prodej

Litecoin je možné koupit ve směnáren a burzách, tento nákup se vám následně převede do vaší Litecoin peněženky. V případě, že chcete vydělat na nákupu v době výhodného Litecoin kurzu a následném prodeji, tak můžete s LTC kurzem také obchodovat. Jedna ze společností, která výhodné obchodování Litecoinu nabízí je Plus500. Zde je možné si vyzkoušet obchodování na demo účtu, reálné zisky z pohybu kurzu kryptoměn lze pak získat při reálném obchodování, které je možné od vkladu 100 dolarů.

U 80,6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty

Základní informace o Litecoinu a jeho kurzu

Litecoin je stejně jako BTC plně decentralizovaná kryptoměna, kterou nelze jakkoliv ničit, padělat, anebo ovlivnovat. Za jeho zrozením stojí Charlie Lee, bývalý zaměstnanec Googlu, který Litecoin prvně představil světu v roce 2011. V listopadu roku 2013 byla vydána Litecoin verze 0.8.5.1, která vyřešila problémy se zabezpečením a vylepšila původní zabezpečení sítě. S touto aktualizací rapidně vzrostla tržní hodnota Litecoinu a jeho kurz skočil během 24 hodin o 100% nahoru. Ke dni 03.08.2017 je kurz Litecoinu $43.03 a tržní hodnota $2,250,204,384. Čímž můžeme zařadit Litecoin do 5 největších kryptoměn světa.