Menu Zavřeno

Kryptoměny – Aktuální kurzy a jejich obchodování

Kryptoměny u IQ Option

IQ Option nabízí obchodování kryptoměn na reálném účtu od vkladu 10 dolarů, anebo na cvičném účtě zcela zdarma. Jedná se o jednu z největších společností na trhu, která funguje v angličtině.

Seznam dostupných kryptoměn: Bitcoin, Bitcoin Cash ABC, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Ripple, Tron, Qtum, EOS, OmiseGo, Dash, ZCash


CFD Služba. 76% obchodníků přichází o peníze.


Kryptoměny u Plus500

Plus500 je CFD broker, který umožnuje obchodávání kryptoměn na bezplatném demo účtu. Společnost nabízí plnou podporu češtiny, reálné účet je možné vytvořit od vkladu 100 dolarů. Spready jsou u Plus500 na kryptoměny velmi úzké.

Seznam dostupných kryptoměn: Bitcoin, Bitcoin Cash ABC, Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS, Monero, IOTA, NEO


CFD Služba. 80,6% obchodníků přichází o peníze.


Kryptoměny zažívají v roce 2017 žně

Cena kryptoměn letos roste raketovým tempem, mnoho lidí se na tomto trendu snaží také vydělat a do kryptoměn investují. Já osobně jsem jedním z nich. Moje investice je rozložená do více kryptoměn, největší podíl mám aktuálně v Ethereu, které od letošního začátku roku vzrostlo o 3 600% . Silným indikátorem slibné budoucnosti je i skutečnost, že za touto kryptoměnou stojí např. ING, Intel, Microsoft nebo J.P. Morgan. Zaujal mě především fakt, že Ethereum nefunguje pouze jako kryptoměna, ale že tato platforma nabízí i možnost vytvářet decentralizované aplikace. Teoreticky tak lze na Ethereum platformě zkonstruovat např. aplikaci, která vás bude automaticky odměnovat podle toho, jak se chováte k ekologickému prostředí a jaký máte na něj dopad. Rozhodně to neberte ale jako investiční doporučení, jsou i jiné kryptoměny, které jsou nečím speciální, o každé z nich si můžete přečíst něco málo dole a následně v samostatných článcích.

Další zajímavé zdroje o kryptoměnách

Náš portál samozřejmě není jediný, kde se můžete dozvědět zajímavé informace o kryptoměnách. Jednou ze stránek, která je pro lidi, kteří se zajímají o kryptoměny přínosná je https://coinmarketcap.com/. Zde můžete zjistit důležité informace o tržním objemu obchodů všech kryptoměn, o jejich aktuální ceně, anebo o tom, jak moc se jejich cena za posledních 24 hodin změnila.

Kromě CoinMarketCapu osobně rád používám i stránku http://www.cryptocurrencychart.com/ , zde si zvolíte kryptoměnu, které vás zajímá a můžete přehledně pozorovat, jak se její cena v průběhu času měnila. Je možné zde sledovat i změny v tržním objemu obchodů, anebo největší (skoky) cen kryptoměn (daily change%). Díky tomu můžete například zjistit, že cena Bitcoinu se letos nejvíce změnila 6.1.2017 a to o 16,576%.

Bitcoin (BTC) je první kryptoměna světa, kterou dnes již zná téměř každý člověk. BTC nese štítek absolutně nejpopulárnější a nejdražší digitální měny světa. Cena Bitcoinu od začátku letošního roku roste neuvěřitelným tempem, které jen málokdo předpovídal.

ethereum4

Ethereum (ETH) je druhá nejpopulárnější kryptoměna světa vůbec. Od ledna roku 2017 stoupla hodnota Etherea již o něco málo přes 2 000%. Tato kryptoměna je přímo, či nepřímo podporována obrovskými korporátními společnostmi jako je ING, Intel, Microsoft nebo J.P. Morgan.

bitcoin-2008262_1280

BitCoin Cash (BCC) je nová kryptoměna, která vznikla v srpnu roku 2017. Všichni vlastníci Bitcoin mincí v tento den obdrželi také stejnou hodnotu BitCoin cash mincí.  Tato kryptoměna se tak okamžitě stala během několika chvil hitem a také jednou z měn s největším tržním objemem.

Ethereum Classic (ETC) je pokračováním originálního blockchainu Ethereum. Tato kryptoměna byla prvně veřejně představena 30. července 2015 a byla založena Ethereum komunitou, která nesouhlasila s fylozofii Etherea. Aktuálně se nachází v první desítce kryptoměn s největším tržním objemem.

Litecoin (LTC) je jeden z prvních altcoinů, který je v mnohém velmi podobný Bitcoinu. Nabízí ale 4x krát rychlejší zpracování transakcí, 4-násobný maximální počet mincí a výrazně jednodušší algoritmus pro těžení. LiteCoin patří do 5 nejpopulárnějších kryptoměn světa.

Dash (DASH) je velmi podobná kryptoměna Bitcoinu, která se liší především v okamžitém zpracování transakcí a v zajištění privátních transakcí. Kryptoměna Dash byla dříve přezdívána názvem DarkCoin, denní objem obchodů má aktuálně něco málo přes $100 milionů.

Ripple (XRP) nabízí okamžité a bezpečné posílání jakkoliv velkých finančních prostředků po celém světe za pouhou cenu nákladů. Kryptoměnu Ripple používají a podporují společnosti a bankovní instituce jako je UniCredit, Royal Bank of Canada, nebo ReiseBank. Ripple je ještě bezpečnější a levnější, než Bitcoin.

NEM (XEM) dokáže velmi rychle zpracovávat transakce, vyřízení jedné transakce trvá přibližně pouhých 30 vteřin. Tato kryptoměna má také extrémně nízké poplatky, za každých zaslaných 1 000 dolarů zaplatíte přibližně 10 centů. V porovnání u BTC je průměrný poplatek 5$.