Klasické opce u IQ Option – Jak je obchodovat

Klasické opce u IQ Option – Jak je obchodovat

Září 10, 2018
0 1318

Upozornění:
Evropský regulační úřad ESMA zakázal od 02.07.2018 retailovým obchodníkům obchodování binárních opcích. V případě, že chcete binární opce nadále obchodovat, musíte mít účet se statusem profesionální obchodníka na který se tato regulace nevztahuje. Doporučujeme si přečíst náš článek, jak získat status profesionálního obchodníka a co to obnáší.
Binární opce nejsou propagovány, ani prodávány retailovým obchodníkům z Evropské unie. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.

Kam dál? (Pokud nesplnujete podmínky)


IQ Option nedávno představil na své platformě nový finanční instrument – klasické opce. V současné době existuje několik akciových burz s opcemi, mezi ně patří například:

  • CME (Chicago Mercantile Exchange)
  • CBOE (Chicago Board Options Exchange)
  • PHLX (Philadelphia Stock Exchange) – nyní známa také jako NASDAQ OMX PHLX
  • EUREX (International Exchange).

a mnoho dalších. Objem obchodů těchto burz přesahuje 1 bilion dolarů. Hlavní výhoda obchodování klasických akciových opcí u IQ Option v porovnání s obchodováním klasických akcií bude získání profitu z nákladných akcií prostřednictvím cenově dostupných opcí.

IQ Option poskytuje příležitost kupovat a prodávat opce za nejlepší ceny ze všech burz s minimálními poplatky. 500 aktiv je nyní obchodovatelných jako klasické opce u brokera IQ Option. Mezi ně patří například akcie společností: HP inc., Apple, Amazon.com, eBay inc. a mnoho mnoho dalších. Stejně jako s binárními opcemi, na které jsme u brokera IQ Option už zvyklý, tak i zde máte možnost zvolit, jestli cena půjde nahoru, anebo dolů. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma finančními instrumenty je, že s klasickými opcemi můžete obchod kdykoliv uzavřít. Nemusíte tedy čekat do konce expirační doby, jako u binárních opcí. Klasické opce nejsou investicí krátkodobého charakteru. Vaše otevřené obchody s klasickými opcemi můžeme sledovat v záložce otevřených pozic („open positions“). Nyní se půjdeme podívat, jak obchod s klasickými opcemi vytvořit.

Jak vytvořit obchod s klasickými opcemi u IQ Option

Prvně budete muset zvolit, že chcete obchodovat klasické opce – to můžete učinit tak, že kliknete na + tlačítko a zde zvolíte „classic“, jedná se o třetí možnost hned po „Turbo“ a „Binary“. Následně už můžete vybírat aktivum, bud z klasického seznamu všech aktiv, anebo ze seznamu trendujících opcí („trending options“), ten vám umožní vidět aktuálně nejvíce dynamické opce. Jakmile zvolíte aktivum, vyberte kolik opcí chcete koupit. Čím  více opcí přidáte, tím více budete muset za vytvoření obchodu zaplatit. Nicméně, budete mít také možnost vydělávat více. Výslednou cenu za vytvoření obchodu uvidíte při pohledu na call a put tlačítka, kde je zobrazená. Na pravé straně grafu aktiva můžete pozorovat 2 svislé pruhy, červený a zelený. Oba tyto pruhy jsou pak dále rozděleny v polovině na levou a pravou stranu. Tyto bary ukazují to, jak si váš obchod vede – levá strana pruhu kolik můžete vydělat při prodeji opce (před koncem expirační doby). A pravá strana pruhu, kolik můžete vydělat, jakmile obchod expiruje.

U vašeho obchodu si můžete nastavit také risk a potencionální zisk. Čím větší riziko zvolíte, tím více můžete vydělat. Tato volba může být provedena zvolením „strike ceny“ (doporučuji podívat na video výše).

  • Pokud chcete nižší riziko u vašeho obchodu s call opcí, zvolte „nižší strike cenu“
  • Pokud chcete nižší riziko u vašeho obchodu s put opcí, zvolte „vyšší strike cenu“

Maximální ztráty jsou limitovány částkou, kterou investujete do obchodu. Nicméně, potenciální zisky jsou neomezené. Po uvědomení si vašich rizik můžete libovolně vytvářet obchody.

Kdy mohou být klasické opce obchodované?

Klasické opce jsou dostupné, pouze pokud je otevřena americká burza. To znamená od 14:30 do 21:00 GMT. Česko je momentálně od poslední neděle v březnu v letním pásmu, tedy v GMT +2. 

Webové stránky brokera: https://iqoption.com/en
   

Žádné komentáře

Zanechte v diskuzi komentář