Menu Zavřeno

Jak hledat zajímavé akcie k obchodování – Finviz.com

Na trhu existuje tisíce akcií, které lze obchodovat a jen stěží je možné sledovat vývoj všech. Proto jsem se rozhodl vám představit webovou stránku finviz.com, kterou používám k vyhledávání zajímavých příležitostí k obchodování. Jedná se o webovou službu, kterou zde zdarma využívat, základní nejdůležitější funkce nejsou nikterak zpoplatněny. Při přejití na hlavní stránku uvidíte hned několik titulu akcií, které jsou rozděleny dle signálů na Top Gainers, Top Losers, New high, New Low a mnoho dalších. Ty zatím nebudeme řešit a klikneme si na záložku „groups“.

Identifikace silných sektorů – Finviz.com groups

V této části stránky nalezneme vývoj ceny akcií podle sektorů. Obchodování akcií v sektoru, který si vede dobře vám zvýší vaše šanci na vytvoření ziskového obchodu. Pokud je na tom totiž celý sektor dobře, je i výrazná šance, že se povede dobře i společnostem, které se v něm nachází. A právě proto zde začneme se zúžením výběru akcií, na které se zaměříme. Doporučuji sledovat hlavně týdenní, měsíční a 3 měsíční progres sektoru. Nejlepší je najít takový sektor, který roste, nebo klesá ve všech těchto třech časových obdobích. Odvětví, která u mě nyní nejvíce rostou jsou „Healthcare“, „Conglomerates“, „Technology“, „Industrial goods“, „Services“.

 

Screener – vyhledávání akcií k obchodování

Záložka sceener slouží k vyhledávání zajímavých akcií. Ty lze seřadit například dle nejvyššího růstu, či poklesu ceny, nových nejvyšších cen, volatility, přeprodaného, nebo překoupeného trhu a podobně. Po výběru signálu stále ale budeme mít list stovky akcií, je tedy dobré dále seznam zúžit např. zvolením průměrného objemu obchodů, sektoru, země, burzy. Kritérií je zde nespočet, nebojte se s nimi trochu pohrát a vyzkoušet si, které vám nejvíce vyhovují.

Obchodování binárních opcí se stránkou finviz.com

Na rozdíl od CFD obchodování, kde můžeme obchodovat stovky, nebo i tisíce akciových titulů jsou naše možnosti na využití finvizu.com při obchodování opcí trochu omezeny. Stále se ale jedná o skvělý nástroj, který i my opční obchodníci můžeme krásně využít. Pokud váš binární broker nabízí opravdu malé množství akcií, tak nemá moc cenu používat screener funkci, která by vám seznam titulů ještě zúžila. Podívejte se tedy raději jednotlivě na každou akcii, u které váš broker nyní nabízí nejvyšší výnosy. Na finvizu ji vyhledejte a prohlédnete si, z jakého sektoru pochází a zdali se jedná o některý z těch, který si poslední časová období vede velmi dobře, nebo velmi špatně.


U konkrétní akcie se podívejte, jak si v posledních týdnech a měsících na trhu vede (performance). Déle můžete sledovat odhady příjmů na další čtvrtletí, reálné příjmy tento rok a seznam zajímavých článků o konkrétní akcii. Zde jsou zdroje na renomované stránky, které píší o vývoji akcie, nachází se zde třeba 20 příspěvků za den. Skvělou výhodou grafu u finvizu je taky, že v něm máte vždy předem zakreslené supporty a resistance. Pokud vás vývoj ceny zaujme a zpozorujete například možné vytvoření nového dna, vrcholu, či proražení (breakoutu), tak se doporučuji podívat na aktivum důkladněji v MetaTraderu.

Registrace účtu zdarma – výhody

Určitě doporučuji si na stránce vytvořit alespon účet zdarma, který je zde otázkou asi 30 vteřin. Můžete si pak měnit timeframe, jak potřebujete a máte také možnost si akcie ukládat do svého portfolia. To vám umožní velmi rychle monitorovat akciové tituly, které potřebujete.  Registrovaní členové mohou také menit typ grafu a mohou aktuální vývoj ceny velmi rychle sdílet se svými přáteli pomocí funkce „publish chart“, který jim graf vyfotí a vygeneruje z něho url adresu obrázku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.