Nespolehlivému brokerovi EZtrader hrozí ztráta CySEC licence

Nespolehlivému brokerovi EZtrader hrozí ztráta CySEC licence

eztrader licence cysec

Kyperský regulační úřad CySEC dočasně odebral licenci brokerovi EZtrader a hrozí, že mu ji už neobnoví. EZtrader má velmi špatnou pověst mezi českými obchodníky. V nedávné době byl spojován s řadou podvodných webů a zavádějících marketingových kampaní, například s webem „Obchodování pro nováčky”. Zároveň internetem koluje mnoho zpovědí naštvaných klientů, kterým EZtrader nevyplatil peníze. Finanční úředníci na Kypru již záležitost prošetřili a dali klientům za pravdu. Provozovateli EZtraderu, WGM Services Limited, teď proto hrozí ztráta licence a řada dalších právních problémů.

Na webu CySEC najdete originální zprávu v anglickém jazyce, my pro vás máme překlad do češtiny a vysvětlující komentáře.

Dne 20.11.2014 kyperský finanční regulační úřad CySEC oznámil, že licence kyperské investiční firmy „WGM Services Ltd”, číslo 203/13, byla pozastavena v souladu s kyperským zákonem o poskytování investičních služeb a zákona o regulaci finančních trhů. Provozovatel EZtraderu je podezřelý z porušení tří pasáží zákona:

  1. Oddělení vlastních finančních prostředků od prostředků klientů – to znamená, že EZtrader nedodržuje základní podmínku solidní firmy – vlastní finance i peníze klientů by měly být na zvláštních účtech, v žádném případě by firma neměla mít přístup k prostředkům klientů.
  2. Minimální adekvátní vlastní kapitál pro provozování investiční firmy – to znamená, že EZtrader pravděpodobně nemá dostatečnou finanční rezervu pro případ problémů se závazky.
  3. Zprávy o vysokých finančních závazcích – EZtrader pravděpodobně neohlašuje úřadu velké investice – podle kyperského zákona je investiční společnost povinna podávat přehled o největších závazcích, u binárního brokera by to měl být přehled aktuálně otevřených obchodů a stavů konta svých největších klientů.

Co to znamená pro EZtrader

Je to pro ně velký problém. Mají velkou marketingovou kampaň, loga EZtraderu má na dresech bundesligový fotbalový tým Bayer Leverkusen a v reklamách brokera doporučuje také velká fotbalová legenda Hernán Crespo. Teď pokud EZtrader definitivně přijde o licenci pro podnikání v EU, tito partneři nejspíš spolupráci s EZtrader ukončí. Již zaplacené peníze za kampaň však Eztrader nemusí vysoudit zpět, protože vina je na jeho straně – svými špatnými službami zavinil ztrátu licence.

Měli by správně na 15 dní přestat nabízet veškeré investiční služby a provést nápravu.
Jak to ale vypadá, vykašlou se na CySEC a budou provozovat služby dále, bez licence pro EU. Mohou si sehnat náhradní licenci mimo EU, tedy například britském ostrově Isle of Man, na Gibraltaru nebo na Maltě. Taková licence by ale byla jen na okrasu. Klientům z EU by v praxi byla na nic, protože finanční prostředky by pojištěné neměli. To lze pouze tehdy, pokud má váš broker licenci od kyperského CySEC (prostředky drobných klientů jsou pojištěné do výše 20 000 €) nebo plnou licenci od britského FCA (pak máte pojištění do výše 50 000 €).

Co to znamená pro nás, obchodníky?

Pokud patříte ke klientům EZtraderu, kteří mají nějaké prostředky na svých obchodních kontech, peníze byste měli dostat v pořádku zpět. V okamžiku vaší registrace broker licenci měl a tudíž by vaše prostředky měly být pojištěné. Zůstávat u EZtraderu rozhodně nedoporučujeme.

My jsme na našem webu EZtrader nikdy nedoporučovali, žádný z členů našeho týmu zde nikdy neměl účet, protože internetem o brokerovi vždy kolovalo mnoho špatných ohlasů. Nyní naše čtenáře před tímto brokerem, vzhledem k okolnostem, důrazně varujeme.

Pozitivní zpráva je, že kyperský regulátor CySEC na brokery dohlíží a v případě problémů je neváhá o licenci připravit. To potvrzuje, že licence od CySECu má nějakou váhu. CySEC společně s britským úřadem FCA řadíme mezi dva nejdůvěryhodnější regulační úřady pro brokery v EU a doporučujeme vyhýbat se společnostem, které nemají licenci ani od jednoho z nich.

Žádné komentáře

Zanechte v diskuzi komentář