Menu Zavřeno

Ethereum kurz

Sledovat aktuální Ethereum kurz je nesmírně důležité, především pro obchodníky, kteří na druhé největší kryptoměně světa chtějí vydělat. Pro ty z vás, kteří o Ethereum ještě moc nevědí jsem připravil dnešní článek. V něm vám vysvětlím hlavní znaky této měny a její potenciál k obchodování.

Nákup a obchodování Etherea

Ethereum, aktuálně druhá největší kryptoměna světa, je pro společnost mnohem přínosnější, než Bitcoin, který má drahé transakční poplatky, je pomalý a slouží pouze k převádění finančních prostředků. Ethereum na druhé straně se s žádnými z těchto problémových vlastností nepotýká. A dá se využívat nejen k zasílání peněz, ale také k vytváření decentralizovaných aplikací, které nám mohou zjednodušit dosavadní život. V nich je také největší potenciál a právě proto také spousta investorů do této kryptoměny investuje slušné peníze. Ethereum se dá koupit a obchodovat hned u několika společností, jednou z nich je licencovaný broker IQ Option (vlastnící ČNB povolení), který bezpečný a jednoduchý nákup kryptoměn zprostředkovává.

CFD Služba. 76% obchodníků přichází o peníze.

Aktuální kurz Etherea

 

Od ledna Ethereum stouplo o 2 000%

V roce 2009 jste si mohli koupit Bitcoiny za pár centů. Nyní by vás jedna mince vyšla přes 4300 $. Kdybyste si jich tak pár tenkrát koupili, tak jsou z vás dneska boháči. Není tak divu, že se mnoho lidí poohlíží po novém „Bitcoinu“ a s příchodem nových kryptoměn zatím na tom vypadá nejlépe Ethereum. To totiž stouplo od začátku letošního roku 2017 o 2 000%. Otázka je tedy jasná. Má Ethereum šanci stát se dalším bitcoinem?

Jak Ethereum funguje?

Ethereum, stejně jako bitcoin je založen na inovativní blockchain technologii. Na rozdíl od Bitcoinu nemá ale využití pouze jako online platební platforma. Ethereum umožnuje totiž také vývojářům budovat aplikace v blockchainu, čímž mohou potencionálně z Etherea vytvořit ještě mnohem hodnotnější komoditu.

Aplikace, které pracují na Ethereum platformě jsou kompletně decentralizované. Jinými slovy, nemohou se stát terčem represivní vlády, nebo hackerů. Aplikace běží totiž po síti kýmkoliv, kdo má spuštěný ethereum software.

Některé rozdíly mezi Bitcoinem a Ethereum

  • Ethereum je neomezené – U bitcoinu jednoho dne nastane, že bude vytěžen (předpokládá se, že se tak stane v roce 2040). Ether žádné maximální limity nemá, nabídku vytváří tvůrci aplikací a lidé co ethereum těží.
  • Ethereum je rychlejší – BTC transakce trvají přibližně 10 minut, Ether transakce pouze kolem 15 vteřin. Čímž se Ether stává více likviditní a volatilní.
  • Ethereum není pouze měna – má větší využití než jen jako pouze měna.

Co se mi na této kryptoměne líbí

Téměř každý dnes již zná Bitcoin, mnohem méně lidí ale zná Ethereum. Teprve v dnešních dnech se dostává trochu více do povědomí lidí. Čím více lidí o této měny ví, tím více lidí ji také obchoduje. A s novými investory a spekulanty na trhu roste poptávka po této měně, čímž její cena roste. Fakt, že ethereum má slibnou budoucnost může také napovídat seznam společností, které stojí za podporou druhé největší kryptoměnu světa.

CFD Služba. 80.6% obchodníků přichází o peníze.