Menu Zavřeno

BitCoin Cash Kurz – Kde lze výhodně BCH koupit

Svět kryptoměn se neustále rozrůstá a na trh přichází stále novější a chytřejší virtuální platidla, příkladem může být i BitCoin Cash. Kryptoměna se zajímavou, ale zatím jen krátkou historií si relativně rychle získává dobré jméno a nikdo, kdo se pohybuje v prostředí kryptoměn a obchodu s nimi by rozhodně BitCoin Cash neměl opomínat.

Co BitCoin Cash je

Na tuto jednoduchou otázku je vcelku jednoduchá i odpověď – BitCoin Cash je zkrátka nová kryptoměna. Je naprosto samostatná, i když její název a vlastně i původ nasvědčují o pravém opaku. Měna je to opravdu mladá, vznikla teprve začátkem srpna roku 2017.

Tuto měnu založili především čínští těžaři původního Bitcoinu, který musel svůj software vylepšit o aktualizaci platební sítě, kvůli tomu by právě těžaři přišli o část svého výdělku. BitCoin Cash je tedy odpovědí na změny v nám známém Bitcoinu. Zajímavostí je, že můžeme na internetu najít několik Bitcoin burz, které se rozhodly novou kryptoměnu nepodporovat. Bude tedy velice zajímavé sledovat, jak se bude postupně situace i kryptoměna samotná vyvíjet.

Kde a jak BitCoin Cash koupit

BitCoin Cash se stejně jako všechny kryptoměny musí nejprve vytěžit. To se dělá pomocí počítačového programu, který běží na strojích s velmi výkonným hardwarem. To ovšem není pro většinu lidí až tak zajímavé. Skvělý způsob, jak vydělat peníze je samozřejmě obchodování s měnou.

Teoreticky je to velmi snadné, nakoupíte BitCoin Cash, když očekáváte, že jeho kurz poroste a ve správný okamžik ho prodáte za daleko větší peníze, než vás původně stál. Zní to jednoduše, ale je dobré sledovat současné i historické pohyby měny například v přehledných online grafech, ty můžete nalézt u nás výše v článku. Pokud si myslíte, že se aktuální kurz kryptoměny nachází velmi nízko, tak ji koupíte. Jakmile její cena bude opět vysoko, tak ji prodáte a vyděláte na zpětném prodeji.

Ideální volbou je založit si tzv. demo účet například u společnosti Plus500 a bez rizika ztráty si obchodování nejprve vyzkoušet. Pokud v obchodování uvidíte smysl, stačí svůj účet dobít penězi (minimálně 100$) a začít se pohybovat ve světě kryptoměn třeba zrovna koupí BitCoin Cash.

U 80,6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty

Proč došlo k odtržení od Bitcoinu

 

Bitcoin jako takový má problémy s pomalou odezvou transakcí. Každá transakce, která v síti proběhne, musí být zaznamenána a uložena do speciální databáze, která se ale postupně čím dál více zaplňuje a transakce trvají i několik hodin. V praxi dokáže bitcoinová síť zpracovat asi 3 transakce za sekundu, pro porovnání MasterCard, nebo Visa dokáží za sekundu zpracovat téměř 2000 transakcí.

 

Z tohoto důvodu se rozhodli již zmiňovaní těžaři od Bitcoinu oddělit a založili BitCoin Cash, který má oproti BTC jiná pravidla, kterými se síť bude řídit. Jejich nová kryptoměna funguje prakticky samostatně a pokud uvažujete o koupi BitCoin Cash, musíte sledovat její kurz, který je od BitCoinu odlišný.

 

Odlišnosti od Bitcoinu

Jak už víte, původní Bitcoin se potýká s problémy v rychlosti, které má vyřešit SegWit2x, neboli tzv. Segregated Witness, což je technologie, která by měla ukládání do bloků databáze urychlit pomocí myšlenky odstranění tzv. signiture dat. Většina BTC komunity viděla toto řešení jako potřebné, a proto byl SegWit2x přidán a zatím funguje. Někteří těžaři však s touto změnou nesouhlasí, jelikož není úplně možné takto data z bloků odstranit. Tento konflikt tedy vyústil ve vznik BitCoin Cash. Zavedení SegWit2x může totiž celkově měnu změnit, má vliv na její decentralizaci a celý styl měny, který je prosazován ve stylu demokracie.

BitCoin Cash musí být v otázce rychlosti daleko rychlejší, než běžný BitCoin. Díky propracovanému softwaru dokáže tedy odtržený BitCoin pro jeden blok přijmout až osmkrát více transakcí, než BTC po zavedení SegWit2x. BitCoin Cash je vlastně vylepšený BitCoin, ale situace není tak úplně jednoduchá. BitCoin Cash nemá dostatek důvěry, protože prakticky poškozuje jméno klasického BTC, i proto je BitCoin Cash přijímán velmi opatrně a spoustu lidí v něj nemá dostatečnou důvěru. To ovšem hraje do karet obchodníkům, kteří se nebojí riskovat, situace se může rychle změnit a i ostatní mohou brzy usoudit, že BTC Cash je zkrátka lepší a rychlejší a jeho hodnota poroste. Počítat však obchodníci musí i s opačnou variantou, která by mohla pro měnu znamenat stejně rychlý konec, jako byl i její začátek.

BitCoin Cash kurz a jeho vývoj

Stejně jako všechny kryptoměny i BTC Cash je volatilní a jeho hodnota se mění doslova každou minutou. Současná hodnota (22. 9. 2017) jednoho BitCoin Cash je asi 404 dolarů, tedy něco málo přes 9 tisíc korun. Nejlépe se měně vedlo v půlce srpna, tedy asi po dvou týdnech její existence, to měl jeden BitCoin Cash hodnotu téměř 730$. Naopak nejmenší hodnota, tedy vhodný okamžik pro nákup byl jen asi 2 dny po vypuštění měny na trh, hodnota z původních 480$ spadla na polovinu.

Momentálně se cena za jednu celou jednotku pohybuje s ohledem na dosavadní vývoj někde uprostřed. V blízké době tedy může hodnota opět raketově vystřelit, nebo naopak nehezky spadnout. Současný nákup je tedy vhodný především pro lidi, kteří se nebojí riskovat. Kryptoměna BitCoin Cash je však chytře napsaná a ve spoustě ohledů by mohla BitCoin brzy porazit, pokud jí to však bude dovoleno. Z tohoto hlediska by mohlo být vhodné BTC Cash nakoupit, až bude opravdu za nízkou hodnotu a následně vytrvat, klidně i několik měsíců, nebo i let, vychytaný software se časem může projevit a překvapit by nás nemělo ani to, že svého soupeře, kvůli kterému vznikl, předběhne.

Budoucnost kryptoměny

BitCoin Cash by si podle aktuálních odhadů analytiků mohl v budoucnu vést lépe než konkurence. Je rychlejší, chytřejší a novější. Kryptoměna má navíc velmi dobré a populární jméno, z kterého se jí už nyní daří těžit díky jejímu velkému bratru Bitcoinu. Pokud mu tedy nikdo nepřekazí jeho rychlý nástup do prostředí kryptoměn, bude jeho budoucnost opravdu slibná.

Investice do kryptoměn, BitCoin Cash nevyjímaje je už teď označována jako jedna z nejlepších možných způsobů, jak investovat a vydělat peníze. Virtuální měny začínají totiž postupně přijímat i obyčejné obchody, které vám za platbu v určitých kryptoměnách bez problému poskytnou své služby, nebo výrobky.

U 80,6% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty