Binatex recenze, jedná se o podvod?

Binatex recenze, jedná se o podvod?

Srpen 8, 2017
6 8130

Binatex je binární broker, který spustil v Česku několik reklamních kampaní. Nové obchodníky chce nalákat na platformu v češtině, na malý minimální vklad a na malou min. investici. To, jestli se jedná o kvalitního, nebo dokonce důvěryhodného brokera se dozvíte z recenze.

Při volbě brokera se vždy zaměřujeme na to, jestli je licencovaný, aby byl pod neustálým dohledem regulačních úřadů. Binatex sice vlastní licenci, ale pouze FMRRC, kterou obdržel od Ruské Federace. Brokerovo působení je tedy v Česku bez ČNB notifikace nezákonné, stejně tak jako jeho působení v Evropě bez CySEC licence.

Binatex – Základní informace

Recenze brokera: Binatex
Webové stránky: www.binatex.com
Licence úřadů: FMRRC
Minimální obchod: 1 USD
Minimální vklad: 10 USD
Demo účet: Ano, lze zdarma využívat
Druhy opcí: Klasické binární, (výnosy okolo 70%), minutové
Obchodní aktiva: Měnové páry, akcie, komodity, indexy
Výsledek hodnocení: Nedoporučujeme

Binatex platforma v „češtině“

Broker ve své nabídce uvádí, že vlastní platformu v češtině. Sami ale při přechodu na stránky brokera zjistíte, že do češtiny mají tyto překlady velmi daleko. Někde jsou natolik nesrozumitelné, že se ani nelze orientovat na platformě. Výnosy u brokera se pohybují kolem 70%, samotná platforma vypadá poměrně moderně, orientace v ní je ale velmi složitá. K obchodování na platformě je celkem 27 forexových párů, 2 komodity a 3 virtuální měny (BitCoin, LiteCoin, Ethereum).

Minimální požadavky na obchodování

Abyste mohli začít u tohoto brokera obchodovat, tak potřebujete pouze 10 dolarů ke vkladu, obchody lze pak vytvářet od 1 dolaru. Jedná se tedy o naprosto totožné nastavení jako u prověřeného brokera IQ Option. Z tohoto hlediska je broker na tom tedy velmi dobře.

Demo účet a bonus ke vkladu u Binatex.com

U brokera Binatex.com můžete začít prvně obchodovat na demo účtu, ten je zdarma. Při založení cvičného účtu obdržíte 1 000 dolarů k testování platformy, strategií, nebo obchodních plánů. Jelikož broker není licencován regulačním úřadem CySEC, tak nabízí Binatex i bonus ke vkladu. Bonus byl u společností vlastnící CySEC povolení zakázán, z důvodu velmi častých problémů s brokery, kteří se víceméně snažili obchodníky nalákat na „peníze navíc“. Ty ovšem v praxi velmi často znamenali problémy s výběry. Binatex nabízí 100% bonus bez vkladu, pro vybrání bonusu je nutné jeho částku 25krát protočit. Stejně ale nejsem zastáncem bonusů a nikomu bych ho rozhodně nedoporučoval přijímat. Problémy, které s nimi bývají nestojí za to.

Upozornění od České národní banky

Na tohoto brokera dne 16.5.2017 upozornila i ČNB. Ve své zprávě, kterou můžete číst . Varuje před obchodováním binárních opcí právě na obchodní platformě Binatex. Ta totiž nevlastní v součásné době žádné povolení k poskytování investičních, ani jiných služeb na finančním trhu v České republice. ČNB tak nedohlíží nad společností Binatex a vešekeré investice nejsou ze zákona pojišteny.

Zdroj: CNB.CZ

Klamavá placená reklama – binatex.com – podvod

V rámci reklamní kampaně, kterou v Česku spustil si zaplatil na několika vlivných webech články. Některé z těchto webů dokonce mají placenou reklamu na Binatex po celém jejich webu, takže je vidět na každé jejich podstránce. A proč tvrdím, že se jedná o podvod? Protože broker v těchto reklamách slibuje jisté výdělky. Minimálně 4 000 Kč denně, anebo dokonce i miliony. Články opět vypadají, jako z překladače, nicméně čtenost mají vysokou.

Co se nám na brokerovi nelíbí:

 • To, že jeho působnost u nás je nelegální
 • Sliby na jisté výdělky již na hlavní stránce
 • Klamavé reklamní články zaplacené na jiných webech
 • Otřesně přeložená platforma do češtiny
 • Malé výnosy
 • Složitá orientace na platformě

6 Odpovědi

  • Dobrý den,

   Děkujeme za dotaz, již jsme vám odpověděli na e-mail :). Seznam všech brokerů, kteří mají CySEC licenci a ČNB povolení a s kterými máme dobré zkušenosti můžete také nalézt v sekci binárních brokerů na webu.

 1. Dobrý den, rád bych Vás také požádal o zaslání seznam brokerů na e-mail, kteří mají CySEC licenci. Mnohokrát děkuji.

 2. Dobrý den,

  Existuje něco s binárními opcemi nebo s obchodováním na burze (zlato…..), co by bylo v češtině a po registraci se nemusel používaz Broker? Chci si obchodovat sám a sám si když tak prodělat, ne aby se mi o to staral nějaký pepík.

  Díky za info na mail

  • Dobrý den,
   Pokud nepoužíváte signály k obchodování, anebo rady od manažerů účtu, tak obchodujete vždy sám. Je tedy pouze na vás, jestli binární opce kupujete, nebo prodáváte. Nikdo vám do toho nekecá. Pokud hledáte společnost, která nabízí češtinu, kde byste si mohl takový účet založit, tak doporučuji podívat na BDSwiss recenzi.

Zanechte k příspěvku komentář