Menu Zavřeno

5 zlatých pravidel obchodování binárních opcí

pexels-photo-237675Binární opce rozhodně nejsou nástrojem k rychlému a jednoduchému zbohatnutí, jak se nám spoustu brokerů snaží namluvit ve svých reklamách. Vydělávat se dá, ale jednoduché to rozhodně není. Mnoho lidí ze začátku vydělává, ale nakonec selže, protože nedokáží zachovat chladnou hlavu ani dodržovat své plány a strategie. Neopakujte stejnou chybu. Přečtěte si následujících 5 zlatých pravidel, jak disciplinovaně a zodpovědně obchodovat binární opce.

Pravidlo 1 – Dodržujte money management

Pokud nechcete, aby vás postihla dlouhá série prodělečných obchodů a položila vaše konto, dodržujte money management. To znamená pevně si stanovit nejvyšší procento konta, které můžete do jedné opce investovat. Ideálně malé. Méně zkušení obchodníci by si měli nastavit 2%, tedy padesátkrát menší číslo než je samotné celé konto. Zkušenější tradeři mohou volit spíše čísla jako 4% nebo 5% konta. Pokud budete dlouhodobě obchodovat prodělečně, alespoň zpozorníte, včas přestanete a neproděláte celé konto. V opačném případě, tedy pokud budete obchodovat ziskově, sice vaše konto neporoste tak rychle, zato ale s větší jistotou.
Ne všichni brokeři ale nabízejí opce za malé vklady. Leckde nabízejí minimální obchod od 50$ ! To je pro začátečníka nedostupné, ledaže by se mu chtělo vkládat 50×50 = 2500$, nebo hazardovat s malým bankrollem.
Zde jsou proto dva kvalitní a cenově dostupní brokeři s nízkým minimálním obchodem a nízkým minimálním vkladem:
TopOption – recenze: Opce od 10 $, min. vklad 100 $.
ETX Capital – recenze: Opce od 15 $, min. vklad 100 $.

Pravidlo 2 – Naučte se držet zpátky

Otevřete platformu, chystáte se začít obchodovat, jenže vidíte, že se ceny nikam nehýbou. Nic zajímavého se neděje, žádná zajímavá obchodní příležitost se nenaskytuje. Co uděláte? Budete jen nečinně sledovat obrazovku či rovnou odejdete? – Pokud dlouho nepřichází vhodná chvíle pro obchod, nemá cenu obchodovat. V takovém případě je rozumné buď odejít a vrátit se později, nebo vyčkávat a nadále sledovat trhy. Když se trhy nikam nehýbou, matematika hraje v prospěch brokera. Neobchodujte a vyčkávejte. Je nutné volit pouze vítězné obchody, a ne obchodovat jen proto, aby se „točily peníze”. Pokud chcete točit peníze, navštivte raději nejbližší kasino.

* Trpělivost není leckdy jednoduchá, je ale klíčová k dlouhodobému úspěchu. Někdy se prostě vyplatí si počkat, než prohrát.

Pravidlo 3 – Vyberte obchodní příležitost s největším potenciálem

Pokud už ale nějaké zajímavé obchodní příležitosti vidíte a je jich více, pokuste se mezi nimi vybrat jen tu nejvýnosnější. Tím, že ze 3 nebo 4 plánovaných obchodů uděláte jen ten jeden, kterému věříte nejvíce, často odfiltrujete obchody, které by se vám nevyplatily. Sice se sníží váš objem obchodů, ale rozhodně se tím zvýší vaše průměrná ROI – návratnost investice.

Pravidlo 4 – Sledujte i delší časové rámce

Pokud nevidíte žádný trend nebo vzor na pětiminutovém grafu, přepněte se na pátnáctiminutový nebo třeba na hodinový. Čím větší časový rámec zvolíte, tím přesnější budete mít náhled na to, jak se cena aktiva běžně chová. Vyfiltrujete tak nepředvídatelný „hluk“ trhu, který běžně na nižších časových rámcích vidíte.  V případě, že dlouho čekáte na dosažení určité ceny, dejte si pauzu – nastavte si cenový alert (upozornění), ať nemusíte zírat pořád dokola na obrazovku.

  • Signály z větších časových rámců jsou spolehlivější

Pravidlo 5 – Rozložte rizika – sledujte různé trhy naráz

Pokud jste dobrým traderem například páru EUR/USD, možná není od věci podívat se občas i na jiná aktiva, jako třeba pár GBP/USD nebo akcie či komodity. Můžete u nich také čas od času najít zajímavou příležitost, nebo se s nimi rovnou naučíte pracovat dlouhodobě. Zároveň také rozkládáte riziko ztrát. Rozložení rizika mezi více různých aktiv dává smysl a může se vyplatit. Ostatně, profesionální obchodníci z investičních fondů mají riziko rozložené opravdu dobře, mezi desítky různých aktiv. Díky tomu dosahují se svými obchodními strategiemi relativně stabilních každoročních zisků.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.